Profil privrede

Struktura privrede:
Na teritoriji opštine Ražanj trenutno posluju 192 preduzetnika,od čega novoosnovanih 11 i 5 brisanih, i 47 privrednih društava.
U Ražnju posluju mala i srednja preduzeća.U oblasti prerade drveta u smislu proizvodnje nameštaja i pogrebne opreme razvijen je veći broj malih preduzeća. U oblasti trgovine i zanatstva razvijena je mreža preduzetničkih radnji koje zapošljavaju veliki broj građana opštine Ražanj.

Materijalna osnova razvoja industrije i građevinarstva opštine Ražanj se temelji na sledeći privrednim subjektima:

DOO ''Gerber eksport'' Vitoševac, (prerada metala) – trenutno zapošljava 30 radnika, bavi se proizvodnjom prikolica, čelične konstrukcije, metalne galanterije, procesne opreme.poslovni staž dug više od 30 godina. Partnerstva na domaćem ali i stranom tržištu. Dobra tehnička opremljenost i prepoznatljivost na tržištu
DIS ''Todorović'' Ražanj, (proizvodnja mlečnih proizvoda) - proizvodni kapacitet je u stalnom porastu, velika potražnja za mlečnim proizvodima, prednost proizvoda koji se svakog jutra koriste.
„Elegant Milovanović“ Ražanj (proizvodnja nameštaja) – trenutno zapošljava 14 radnika, konstantni porast svoje proizvode plasiraju kako na domaćem tako i na inostranom tržištu. Partnerstvo sa velikim brojem firmi u svom dugogišnjem poslovanju.
DOO ''Metaloprerada'' Ražanj (proizvodnja metalnih konstrukcija) – trenutno zapošljava 12 radnika koji se bave radioničkom izradom i montažom lake,srednje i teške čelične konstrukcije, kao i izradom i montažom sve vrste bravarije. Radnici su osposobljeni i imaju svu potrebnu dokumentaciju za rad na visini, tako da pored montaže izvode i pokrivačke radove TR limom i panelima
“SAVA COOP” DOO NOVI SAD - Poljoprivredna kompanija. Osnovna delatnost je uvoz i distribucija proizvoda renomiranih svetskih dobavljača . Asortiman proizvoda čine sredstva za zaštitu bilja, semenska roba, stočna hrana, đubriva, oprema za plastenike , oprema za navodnjavanje, oprema za poljoprivredu, alati i tehnička đubriva i slično. Trenutno u pogonu u Ražnju zapošljava 10 radnika i više u budućem periodu obzirom da je u toku renoviranje objekata.

Privredni razvoj obezbeđuju i privredna društva, preduzeća i preduzetnici u oblasti metalne industrije, tekstilne industrije, poljoprivrede, drvne industrije, trgovine, saobraćaja i transporta i pekarske industrije.